Освен што го чува здравјето, привлекува и пари: Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна


2 копии

Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа ...
| | веќе видена | слични

 Високо ниво на витамин Ц, богати со антиоксиданси, моќ да спречи различни заболувања и совршен вкус – зошто оваа есен почесто да консумирате сок од калинки? ...
| | веќе видена | слични

Научниците во Јапонија откриле дека традицијата наречена Шинри-иоку или „капење во шумата“ е сè уште силна, и зошто е тоа така, причините се биохемиски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Консумирирањето кафе може да двојно да го намали ризикот од развој на карцином на црниот дроб, откриле научниците од Универзитетот Квинс во Белфаст, пишува ...
| | веќе видена | слични

Консумирањето на јогурт и намирници кои се богати со хранливи влакна се поврзуваат со намален ризик од развој на рак на белите дробови, покажале резултатите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Членот на Претседателството на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Авдулах Хоти смета дека единствена земја која има интерес од создавањето на таканаречниот ...
сите 308 | | | веќе видена

Хајко Мас, министерот за надворешни работи на Германија, денеска во Скопје порача дека дошол да ја посети Македонија за да ја увери да гледа напред по ...
сите 529 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 216 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми.На предлог на министерот без ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освен што го чува здравјето, привлекува и пари: Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: