Трамп: Не знам дали ќе можам да стигнам во Москва, но би сакал


9 копии

– Москва е подготвена за разговори со САД – рече синоќа Путин пред новинарите на самитот на БРИКС во Бразил, додавајќи дека во моментов нема планови за средба ...
| | веќе видена | слични

Обожавателите на Владмир Путин можат да бидат многу задоволни поради фактот што во продажба е пуштен календарот за 2020 година со фотографии од рускиот ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Претседателот Стево Пендаровски најави дека следната година ќе присуствува на прославата на борбата против фашизмот во Москва на 9 Мај. Ова тој го најави по ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски добил покана од шефот на Руската федерација, Влчадимир Путин, да присуствува на прославата на 75 годишнината од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
сите 525 | | | веќе видена

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Не знам дали ќе можам да стигнам во Москва, но би сакал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: