Леганес освои бод на „Аноета“ (Видео)


Напаѓачот на Шпанија, Алваро Мората, зборуваше за тоа колку му било тешко кога играл за Челзи. Одличниот напаѓач мина година и пол во Лондон, но не ги оправда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алваро Мората се врати во родната татковина и направи трансфер во Атлетико Мадрид, а со само тоа, стави крај на својата ужасна етапа во Челси за која самиот ...
| | веќе видена | слични

Aлваро Мората оваа сезона во дресот на Атлетико Мадрид одигра 10 натпревари во Ла Лигаи постигна пет гола. Во овој момент 27 годишниот напаѓач игра во одлична ...
| | веќе видена | слични

Такефуша Кубо како огромен талент пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ изминатово лето, но Реал Мадрид брзо одлучи дека фантастичниот играч за врска со голем ...
| | веќе видена | слични

Атлетико Мадрид со пресврт успеаја да забележат победа над Еспањол во 13 коло, во Ла Лига. „Јорганџиите“ се искачија на третото место на табелата, по овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Францускиот амбасадор во Србија, Жан Луј Фалкони во воведниот збор на панелот „Политиката на проширување на ЕУ на крстосница – вкрстување на ставовите на ЕУ за ...
сите 737 | | | веќе видена

„Зоран Заев и СДСМ им кратат на професорите во средните училишта и наставниците во основните училишта цели 5.660 денари од нивната плата секој месец. Оваа ...
сите 213 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 63 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес, ги повика Католичката црква, Обединетите Нации и европските земји да дејствуваат како посредници во дијалогот ...
сите 235 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 172 | | | веќе видена

Прилепското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против жител на Прилеп, на возраст од 43 години, за неовластено производство и ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леганес освои бод на „Аноета“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: