Големо невреме и поплави во Англија, има и жртви


Каталонските сепаратисти продолжија со блокада на автопатот кај градот Жирона и оставија заглавени илјадници автомобили и камиони, јавуваат тамошните медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Граничниот премин меѓу Шпанија и Франција во покраината Каталонија, кој од минатата ноќ беше блокиран од поборниците на независноста на покраината од двете ...
| | веќе видена | слични

Француската полиција денеска уапсила 18 демонстранти кои се борат за независност на Каталонија. Полицијата користила солзавец и палки за да ги растера ...
| | веќе видена | слични

Поборниците на независноста на Каталонија во понеделникот започнаа со блокирање на сообраќајот на границата меѓу Шпанија и Франција, продолжувајќи со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Француските специјални полициски сили утринава од границата со Шпанија растераа повеќе стотици каталонски сепаратистички демонстранти, кои речиси 24 часа ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
2 копии

Останато

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 441 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 354 | | | веќе видена

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. ...
сите 185 | | | веќе видена

Екипата на Бока Јуниорс вчера го одигра својот прв натпревар по веста за трагичната смрт на нивниот поранешен фудбалер и голем навивач, легендарниот Диего ...
сите 367 | | | веќе видена

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин. Неколку часа по ...
сите 81 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 196 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големо невреме и поплави во Англија, има и жртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: