Апел за помош: Никола Стојменов од Кочани ја раскажа приказната на жената која се бори за животот на ќерката


Никола Стојменов на својот фејсбук профил раскажа настан кој масовно се споделува на социјалните мрежи: Пред околу 1 час во Кочани одејќи накај дома, над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Куќна помошничка од Бангладеш, која работи во Саудиска Арабија, на „Фејсбук“ објави потресно видео во кое тврди дека била физички и сексуално злоставувана од ...
| | веќе видена | слични

Жена која била вработена како домашна помошничка, на социјалните мрежи објавила снимка која тајно ја снимала, а во која со солзи зборува за наводното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домашна помошничка од Бангладеш , која работи во Саудиска Арабија објави на социјалните мрежи порака за помош во која вели дека газдите ја малтретираат и ...
| | веќе видена | слични

Куќна помошничка од Бангладеш, на работа во Саудиска Арабија, на Фејсбук објавила потресно видео на кое се гледа како нејзините работодавци физички и сексуално ...
| | веќе видена | слични

Како што пишува Дејли Меил, жената на социјалните мрежи објавила видео , кое тајно го снимила , а во кое низ солзи раскажува за своето тешко искуство јак ...
| | веќе видена | слични

Домашна помошничка од Бангладеш која работи во Саудиска Арабија на интернет објави видео-снимка во која тврди дека работодавците jа злоупотребуваат и сексуално ...
| | веќе видена | слични

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 263 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за помош: Никола Стојменов од Кочани ја раскажа приказната на жената која се бори за животот на ќерката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: