ТРАМП: Повеќето од сведоците на демократите не ги познавам, не сум загрижен од ништо!


– Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека не е загрижен од истрагата за импичмент, како и од тоа дека претстојат јавни сослушувања на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп вети помали даноци за американскиот среден слој, доколку идната година повторно биде избран и доколку Републиканската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белата куќа го објави во петокот, додека во Конгресот траеше сослушувањето во рамките на процедурата за истрагата за отповикување на Доналд Трамп, кус ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешната американската амбасадорка во Киев, Мари Јованович, која претходно годинава беше сменета од претседателот Доналд Трамп, во петокот на сослушувањето ...
| | веќе видена | слични

Официјално поранешниот њујоршки градоначалник и актуелен мултимилијардер, се уште се нема приклучено во трката за претседателски кандидат на демократите. Исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 339 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 267 | | | веќе видена

Д-р. Ирина Бухова, директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, во интервју за Фактор открива дека во голем број институции има вработени кои со ...
сите 712 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 326 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 154 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден планира да ја назначи Џен Псаки за портпарол на Белата куќа во неговата нова администрација, се наведува во ...
сите 163 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРАМП: Повеќето од сведоците на демократите не ги познавам, не сум загрижен од ништо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: