СЕВЕРНА КОРЕЈА: Чекаме чекор од САД до Нова година, прозорецот за соработка се повеќе се затвора!

3 копии

Севернокорејскиот дипломат Џо Чол-су изјави дека има се помали шанси за нормализација на односите со САД и додаде дека Пјонгјанг очекува од Вашингтон да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Кореја го нарекла поранешниот американски потпретседател Џо Бајден "бесно куче", кое треба со "стап да се претепа до смрт". Со тоа, оценува AP, е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Севернокорејската агенција КЦНА упати лични навреди на сметка на поранешниот потпретседател на САД, Џозеф Бајден. КЦНА го нарече Бајден „бесно куче“ кое треба ...
| | веќе видена | слични

Европските земји го повикале Пјонгјанг да се ангажира суштинските преговори со САД за својата нуклеарна и ракетна програма. На Советот за безбедност на ОН е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Кореја денеска соопшти дека САД предложиле продолжување на нуклеарните разговори во декември, со оглед на тоа дека се приближува крајниот рок утврден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија, Франција и Велика Британија остро ги осудија десетината тестирања на балистички ракети од страна на Северна Кореја и го известија Советот за ...
| | веќе видена | слични

Автор: Даг Бендоу Нешенел интерест Северна Кореја несомнено е посебна. Ако ништо друго, барем нејзините докажани постигнувања се еднакви на лажните руски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД „многу активно“ се обидуваат да ја убедат Северна Кореја да се врати на разговорите, изјави денеска советникот за национална безбедност на Јужна Кореја, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 441 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 354 | | | веќе видена

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. ...
сите 185 | | | веќе видена

Екипата на Бока Јуниорс вчера го одигра својот прв натпревар по веста за трагичната смрт на нивниот поранешен фудбалер и голем навивач, легендарниот Диего ...
сите 362 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, кој е и поранешен министер за надворешни работи на земјата синоќа во емисијата Хит твит рече дека премиерот ...
сите 206 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 196 | | | веќе видена

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин. Неколку часа по ...
сите 81 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден планира да ја назначи Џен Псаки за портпарол на Белата куќа во неговата нова администрација, се наведува во ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Чекаме чекор од САД до Нова година, прозорецот за соработка се повеќе се затвора!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: