Сите тајни на маркетите поради кои премногу трошите пари

 Доколку сте вљубеници во тетоважите и истовремено есента е вашето омилено годишно време, можеби е добра идеја да ги споите двете пасии во една совршено добра ...
| | веќе видена | слични

 Манирите се рефлексија на човечката култура, а со листата во продолжение, може да проверите дали вие ја имате. Иако многупати сме ги спомнале бонтон ...
| | веќе видена | слични

Тетоважите се’ повеќе добиваат на популарност, додека се’ помалку се предрасудите во однос на нив, па многумина се одлучуваат на ваков потег. Љубителите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Околностите дека обвинетата е жена и самохрана мајка, сама се грижи за своите деца,нејзината здравствена состојба е многу влошена и потребни и се подобри ...
сите 402 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 345 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Димовски преку својот Фејсбук статус пишува дека Бугарија треба да му се извини на Македонскиот народ за ...
сите 92 | | | веќе видена

 Начелно сите се за ветинг, а се бара тој да не биде ограничен само на судството, туку и на институциите и политичарите. Министерката за правда Рената Дескоска ...
сите 176 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите тајни на маркетите поради кои премногу трошите пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: