Спасовски: Јанева беше сомнителна уште откога апсеше и ослободуваше осомничени


10 копии

Критиката кон Катица Јанева ја упатив уште во јануари годинава за притворањето на одредени осомничени и нивно ослободување. Ја дадов таа критика затоа што имав ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашното интервју за Вин-вин на ТВ Телма, околу заминувањето на Никола Груевски во Унгарија каде што доби ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашното интервју за Вин-вин на ТВ Телма, околу бегството на Никола Груевски и за пропустите што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Радовиш ја коментираше изјавата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека му билочудно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода и советник во општината, Орцце Ѓорѓиевски реагираше на вчерашното интервју на министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брзо се сушат солзите за туѓата болка, убиството на Мартин беше страшно, но уште пострашно е кога ќе осознаете дека ве ставиле во машина која ве врти, несвесни ...
| | веќе видена | слични

Го слушам министерот во заминување Оливер Спасовски како вели дека Катица Јанева уште од јануари му била сомнителна. И да не навлегуваме што со прст немрдна за ...
| | веќе видена | слични

Братот на Мартин Нешкоски, Александар во интервју за Телевизија Алфа вели дека во 2011 година целиот живот му се завртел животот за миг, прво Игор Спасов го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 65 | | | веќе видена

Променливо облачно со сончеви периоди, а во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд, е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 20 ...
сите 233 | | | веќе видена

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Јанева беше сомнителна уште откога апсеше и ослободуваше осомничени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: