АСВЕЛ ја изненади ЦСКА, Панатинаикос подобар од Валенсија

Давид Алаба погоди во седмата минута на „Ернст Хапел“ во Виена и со тој гол Австрија води против Македонија по првото полувреме. Марко Арнаутовиќ беше во ...
| | веќе видена | слични

Изгледа вечерва тешко ќе дојдеме до изненадување, Австрија поведе после само седум минути игра. После само седум минути игра Австрија стигна до водство со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Олимпијакос ја забележа својата трета победа сезонава во Евролигата по триумфот на домашен терен од 83-74 над Жалгирис. Грчкиот тим се врати на победничкиот ...
| | веќе видена | слични

Црвена ѕвезда загуби на свој терен во Белград од Асвел дури по продолжение од пет минути со 72:74. И покрај феноменалната атмосфера која ја направија домашните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв план, ...
сите 529 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 206 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација попладнево со чартер лет од Виена се врати во Скопје по квалификацискиот натпревар со Австрија кој синоќа го загуби со ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АСВЕЛ ја изненади ЦСКА, Панатинаикос подобар од Валенсија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: