Ултрадесничарот Нафтали Бенет е новиот министер за одбрана на Израел

4 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го именуваше Нафтали Бенет, лидерот на ултрадесничарската партија Ново Право, за министер за одбрана, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефицата на дипломатијата на Европската унија Федерика Могерини, Франција, Германија и Велика Британија денеска го повика Иран да се придржува кон нуклеарниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
6 копии
4 копии

Военопоморската коалиција, предводена од САД, денеска и официјално ја почна својата мисија на обезбедување слободна пловидба на бродовите и танкерите во водите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Рјабков, го демантираше извештајот на „Њујорк тајмс“ дека десетици руски борци, наводно, пристигнале ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Израелскиот премиер во заминување Бенјамин Нетанјаху откако Техеран најави ново кршење на мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма истална дела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 263 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 343 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ултрадесничарот Нафтали Бенет е новиот министер за одбрана на Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: