Меѓународниот суд на правдата ја усвои тужбата на Украина против Русија

Претседателот на судот Абдулкави Јусуф рече дека се исполнети условите за целосно сослушување на случајот. Рускиот одбор на судии со мнозинство ги отфрли ...
| | веќе видена | слични

Внукот на последниот хабсбуршки цар мора да ја отфрли титулата вон од семејното име, пресуди aвстрискиот уставен суд. Карлo Хабсбург-Лотринген се нарекувал ...
| | веќе видена | слични

Останато

На помалку од шест месеци политичките партии се длабоко навлезени во предизборната кампања со што уште од сега се создава атмосфера на исчекување и ...
сите 214 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откри дека на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април ќе ги предводат лица кои до сега не ...
сите 75 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 231 | | | веќе видена

Еден ден откако опозициската лидерка Жанин Анес се прогласи за привремен претседател на Боливија, а два дена по оставката на Ево Моралес, во земјата избија ...
сите 230 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 258 | | | веќе видена

Програмата „Живот за Македонија" на СДСМ со која ревносно мафтаа пред три години во предизборието, сега може да се именува како „Најголемите политички лаги во ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународниот суд на правдата ја усвои тужбата на Украина против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: