Тричковски со 10 постигнати голови и натаму прв стрелец


3 копии

Матија Шаркиќ го живее сонот, а ако брани утре на „Вембли“ за Црна Гора против Англија ќе доживее невидена трансформација. Од деби за Стратфорд, пред една ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денешниот датум, 13 ноември, во 1991 година, е историски за фудбалот на овие простори, бидејќи за последен пат официјален натпревар одигра фудбалската ...
| | веќе видена | слични

Младите Шпанци на возраст до 21 година го одржаа последниот тренинг пред утрешниот меч со врсниците од Македонија и како фаворити го чекаат почетокот од 19.45 ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот и капитен на босанскиот шампион Сарајево е редовен на репрезентативните собири, а последните два квалификациски натпревари ги гледа како генерална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тричковски со 10 постигнати голови и натаму прв стрелец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: