Војна со зборови поради Мбапе


Манчестер Сити започна со потрага за замена на Давид Силва. Шпанецот ќе го напушти „Етихад“ на крајот на сезоната, каде најверојатно ќе му се придружи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реновирањето на Интер со сигурност ќе продолжи и во јануари и во летниот преоден рок. На Антонио Конте засега одлично му оди иако во неколку наврати се пожали ...
| | веќе видена | слични

Она што го правеше во Торино Бепе Марота го продолжува во Интер, тоа е неговиот рецепт за успех. Јувентус во изминатата деценија доведе голем број играчи без ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе е сместен во центарот на вниманието по неодамнешните гласини кои го поврзуваат со Реал Мадрид. Поранешниот претседател на Монако, Василиев изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 336 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната средба со францускиот амбасадор во Белград, Жан Лиј Фалкони имаше разговори околу „идната политика за ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 308 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска, во интервју за „Макфакс“ откри нови детали за ветингот: Покрај тоа што ќе се испита имотната состојба на ...
сите 198 | | | веќе видена

Рожер Федерер не успеа во голем стил со титула да ја заврши 2019 година иако му се укажа таква шанса за тоа на завршниот турнир во Лондон каде ја мина групната ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војна со зборови поради Мбапе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: