Хамилтон: Сакав да бидам како Сена


Макс Ферстапен од тимот на Ред Бул ќе стартува од пол-позицијата на утрешната Формула 1 трка во Бразил, претпоследна во актуелната сезона. Ферстапен стигна до ...
| | веќе видена | слични

Макс Верстапен победи во квалификациите на ГН на Бразил, Холанѓанецот беше најбрз на Интерлагос и со време од 1:07:508 стигна до пол позиција, втора во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес денот беше специјален за германскиот 20-годишен пилот Мик Шумахер, кој го пилотираше Ферари Ф2002 на патеката Фиорано (Италија), со кој неговиот татко го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонија во март ја очекува натпревар од Лигата на Нации, каде што преку Косово во полуфиналето, а потоа со победникот од дуелот Грузија – Белорусија во ...
сите 165 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ шират лажни вести, откако не успеаја да добијат датум за преговори и уништија децениски стара препорака ја манипулираат јавноста со речник и ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон: Сакав да бидам како Сена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: