Зaдруга на 600 земјоделци во Грција: Сигурен пласман, организирано производство и стандарди

Здружувањето на земјодделците во задруги и кооперативи во кои ќе има организирано производство и пласман се најдоброто решение за земјоделските производители. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Ова е резултатот од проектот Договорно производство на сончоглед 2019 во организација на Асоцијацијата на производители на сончоглед, откупувачот – фабриката ...
| | веќе видена | слични

Државните земјоделски институции да се симнат на терен и да ги едуцираат земјоделците за осовременување на производството и негова заштита. Вака сметаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И земјоделците и откупувачите ја оценуваат годинашната производствена сезона како успешна и една од најдобрите досега. Како ретко досега тие се согласуваат ...
| | веќе видена | слични

Во овие есенски денови нема човек што прошетал низ битолскиот пазар , а да не ја забележи тезгата на која 35 годишниот Игор Стрезовски секојденевно ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зaдруга на 600 земјоделци во Грција: Сигурен пласман, организирано производство и стандарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: