Дури 112 тима ќе играат во шпанскиот куп

6 копии
5 копии

Диего Симеоне, тренерот на Атлетико Мадрид, нема да смее да го води тимот во дуелите од Суперкупот на Шпанија кој ќе се игра во јануари. Тој треба да одлежи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалската федерација на Шпанија денеска го промовираше новиот формат на Суперкупот кој во следните три години ќе се игра во Саудиска Арабија, Диего Симеоне ...
| | веќе видена | слични

Суперкупот на Шпанија ќе се игра во нов формат, Саудиска Арабија ќе биде домаќин во следните три години а новата соработката на федерацијата треба да и донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апелациониониот суд вечерва го објави решението за пуштање на Катица Јанева од затворски во домашен притвор.- Околностите дека обвинетата е жена и самохрана ...
сите 397 | | | веќе видена

Кратко откако стивнаа најавите дека најавените априлски парламентарни избори би можеле да бидат одложени поради ратификацијата на протоколот за членство на ...
сите 556 | | | веќе видена

Парите од повратот на 15% од ДДВ, од скенираните сметки преку апликацијата МојДДВ, ќе започнат да се исплаќаат во декември. За таа цел, за да може да се изврши ...
сите 68 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 89 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 59 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дури 112 тима ќе играат во шпанскиот куп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: