Паштета од буковки и леќа


Брз и вкусен омлет од микробранова. 1 јајце 2 лажици варено или печено пилешко 2 лажици сечкани домати 2 лажици сечкан кромид 1 лажица сечкана пиперка малку ...
| | веќе видена | слични

Правилното готвење ориз подразбира неколку едноставни чекори. Со готвењето ориз на погрешен начин можеме да го загрозиме своето здравје, предупредуваат ...
| | веќе видена | слични

Не е никаква тајна дека има намирници кои делуваат како природен афродизијак, а една од нив е и брокулата. Освен што е вкусна и здрава, таа помага и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со блокирањето на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со Европската Унија францускиот претседател Емануел Макрон на Русија и ја отвори ...
сите 800 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 243 | | | веќе видена

Тензично е во Боливија, а денес демонстранти го запалија „ковчегот на Ево Моралес“ кој синоќа се повлече од претседателската позиција. Повлекувањето го побара ...
сите 136 | | | веќе видена

Македонската полиција приведе дилер на наркотнични дроги во близина на фудбалскиот стадион во Гостивар. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паштета од буковки и леќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: