Пред две и пол години играше во Серија Д, а од денес е репрезентативец на Италија

Дефанзивецот на Бреша Андреа Цистана, се најде меѓу тројцата дебитанти во селекцијата на Италија за последните два квалификациски дуели за ЕП 2020. Младиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Роберто Манчини изјави дека Марио Балотели ќе биде повикан во тимот кога тоа ќе го заслужи. „Балотели ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред две и пол години играше во Серија Д, а од денес е репрезентативец на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: