Австрија поведе обвинение против офицер кој 25 години шпионирал за Русија

2 копии

Австриското обвинителство пред покраинскиот суд во Салцбург поведе обвинение против 71-годишен пензиониран офицер на австриската војска поради шпионажа. Тој е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Службени кучиња на австриската војска синоќа го убиле одговорниот за нив во касарната во Винернојштад, близу Виена. – Белгиски овчари, во сопственост на ...
| | веќе видена | слични

Белгиски овчари, кучиња на австриската вијска, во текот на изминатата ноќ го нападнале и усмртиле водачот на кучињата во касарната во Винернојштат, недалеку од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 336 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната средба со францускиот амбасадор во Белград, Жан Лиј Фалкони имаше разговори околу „идната политика за ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 308 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска, во интервју за „Макфакс“ откри нови детали за ветингот: Покрај тоа што ќе се испита имотната состојба на ...
сите 198 | | | веќе видена

Рожер Федерер не успеа во голем стил со титула да ја заврши 2019 година иако му се укажа таква шанса за тоа на завршниот турнир во Лондон каде ја мина групната ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија поведе обвинение против офицер кој 25 години шпионирал за Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: