Децата единци имаат се склони кон дебелеење

Стапката на самоубиство меѓу припадниците на ЛГБТ+ заедницата значително опадна во Шведска и во Данска откако геј браковите беа легализирани во овие две земји, ...
| | веќе видена | слични

Познато е дека децата се микс на двајцата родители, но и дека ако едниот родител е доминантен, тогаш детето ќе повлече доста особини баш од тој родител. ...
| | веќе видена | слични

Тешкиот развод на родителите трајно го нарушува здравјето на детето До ова откритие научниците дошле такашто намерно инфицирале со вирус на настинка 200 здрави ...
| | веќе видена | слични

Останато

За македонскиот европски пат сѐ уште останува отворено прашањето со Република Бугарија. Само од соседот зависи меѓувладина конференција меѓу Македонија и ...
сите 230 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 297 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Ние како ВМРО-ДПМНЕ отпочнавме и укажавме на владата на Зоран Заев дека е штетен анексот на Договорот, дека води штетни политики, дека никој никогаш не може да ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата единци имаат се склони кон дебелеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: