Нетанјаху именува нов министер за одбрана на Израел

2 копии
8 копии
5 копии

Шефицата на дипломатијата на Европската унија Федерика Могерини, Франција, Германија и Велика Британија денеска го повика Иран да се придржува кон нуклеарниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
5 копии

Израелскиот премиер во заминување Бенјамин Нетанјаху откако Техеран најави ново кршење на мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма истална дела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 95 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху именува нов министер за одбрана на Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: