Скандал ја “тресе“ Британија: Кејт Мидлтон не ги почитува кралските правила и традиција - била на забава во градот па добро се напила

За војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон често се зборува како за личност која секогаш се држи до кралските правила и традиција, за разлика од поновата кралска ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се уште го чека британското државјанство иако се пријавила пред две години. Барањето го предала кратко по веридбата со ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон која последниве години доби прекар “штедливата војвотка“ поради тоа што повеќе пати беше фотографирана во иста облека, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцот Хари и Меган Маркл му го честитаа 71. роденден на принцот Чарлс преку социјалните мрежи со досега необјавена фотографија од крштевката на нивниот син ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Војводата од Кембриџ синоќа присуствувал на хуманитарната вечер на која имал средба која многу го израдувала. Иако кон сопругата Кејт Мидлтон речиси никогаш не ...
| | веќе видена | слични

Кралскиот пар, принцот Хари и Меган Маркл, 71-от роденден на принцот Чарлс му го честитале со досега невидена фотографија од крштевката на синот Арчи. ...
| | веќе видена | слични

Иако кон сопругата Кејт Мидлтон речиси никогаш не покажува нежност во јавноста поради строгиот протокол и правила на кралското семејство, принцот Вилијам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 142 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 197 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Зоран Заев повторно ветува прогрес, а ги погази достоинството и перспективите на сите во Македонија. Следниот пат кога Радмила Шекеринска ќе му пишува говор ...
сите 263 | | | веќе видена

Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, три големи тениски имиња, но и тројцата заминаа дома. Ниту еден од нив нема да го гледаме во финалето на завршниот ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал ја “тресе“ Британија: Кејт Мидлтон не ги почитува кралските правила и традиција - била на забава во градот па добро се напила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: