Напаѓачот на Озил и Колашинац доби 10 години казна затвор

7 копии

Ешли Смит е криминалецот кој следните 10 години ќе ги помине во затвор поради напад на двајцата фудбалери на Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац. Смит кој има ...
| | веќе видена | слични

Падна првата пресуда за нападот врз Месут Озил и Сеад Колашинац, едно лице денеска доби затворска казна од 10 години за тоа што се обиде да го ограби дуото на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 336 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната средба со францускиот амбасадор во Белград, Жан Лиј Фалкони имаше разговори околу „идната политика за ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 308 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска, во интервју за „Макфакс“ откри нови детали за ветингот: Покрај тоа што ќе се испита имотната состојба на ...
сите 198 | | | веќе видена

Рожер Федерер не успеа во голем стил со титула да ја заврши 2019 година иако му се укажа таква шанса за тоа на завршниот турнир во Лондон каде ја мина групната ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напаѓачот на Озил и Колашинац доби 10 години казна затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: