Дански терорист наводно е одговорен за уривање на рускиот патнички авион во 2015 година

3 копии

Данскиот терорист Басил Хасан наводно е одговорен за уривањето на рускиот патнички авион „Ербас А321“ над Синајскиот Полуостров во Египет во октомври 2015 ...
| | веќе видена | слични

Данскиот терорист Басил Хасан би можел да стои зад падот на рускиот патнички авион „ербас А321“ над Синајскиот Полуостров во Египет во октомври 2015 година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парите за заостанати плати кои ги чекаат Охисовци завршиле кај ЕКОЦЕНТАР 97. Речиси 2 милиони евра за фирмата која треба да го изнесе опасниот хемиски отпад. ...
сите 199 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 195 | | | веќе видена

Министерката за економија на Црна Гора, Драгица Секулиќ, ја отфрли идејата и можноста земјата да се придружи на балканската верзија на европската Шенген зона ...
сите 255 | | | веќе видена

Владата го усвои Предлог-Буџетот на Република Македонија за 2020 година. Тој е подготвен врз релативно реалистична претпоставка за растот на економијата од ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дански терорист наводно е одговорен за уривање на рускиот патнички авион во 2015 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: