Старџен очекува дозвола од Лондон за нов референдум за независност

Британската Влада мора да и дозволи на Шкотска следната година да гласа за независност, бидејќи е соочена со излез од ЕУ против сопствена волја, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Британската опозициска Лабуристичка партија вети, доколку победи на предвремените парламентарни избори на 12 декември, дека ќе ја национализира мрежата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека нема докази за мешањето на Русија во изборните процеси во Обединетото кралство, пренесе ТАСС. -Докази за тоа нема, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тие изјавија дека на изборите следниот месец ќе имаат 300 кандидати за да го присилат премиерот Бориос Џонсон да го исполни ветувањето за чист „развод” со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот милијардер, Џорџ Сорос, е соочен со можна истрага во Велика Британија, откако претставници на конзервативната партија побараа Изборната комисија ...
| | веќе видена | слични

Владата на Велика Британија одби да го објави извештајот кој го истражуваше мешањето на Русија во нејзиниот демократски процес, пренесува денес Гласот на ...
| | веќе видена | слични

Главната опозициска британска Лабуристичка партија, соопшти во вторникот дека била жртва на „сеопфатен компјутерски напад“ среде кампањата за предвремените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 439 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, кој е и поранешен министер за надворешни работи на земјата синоќа во емисијата Хит твит рече дека премиерот ...
сите 346 | | | веќе видена

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите ...
сите 186 | | | веќе видена

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин. Неколку часа по ...
сите 82 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден планира да ја назначи Џен Псаки за портпарол на Белата куќа во неговата нова администрација, се наведува во ...
сите 285 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 125 | | | веќе видена

Вакцината против Ковид-19 – „Епиваккорона“, изработена од Рускиот државен истражувачки центар за вирусологија и биотехнологија, би можела да биде пуштена во ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старџен очекува дозвола од Лондон за нов референдум за независност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: