Спасовски: Кој ќе биде технички премиер зависи од Заев


Наредната недела во Собранието влегува Предлог закон со кој времетрањето на кривичниот прогон на функционерите ќе се смета откако тој ќе заврши со обавувањето ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија веднаш да започне постапка за проверка на имотот на судиите и обвинителите, бараат од СДСМ. Причината како што тврдат се неефикасните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Она што се случува во правосудството е срамно и неприфатливо. Неприфатливо е токму институциите кои треба да носат правда, истата да ја спречуваат и ...
| | веќе видена | слични

Империја за затајување данок, Актор за автопатот Демир капија Смоквица, друмарина за патарините на Бонева и Поштенска банка за перење пари. Ова се четирите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втор ден од СДСМ молчат за ослободувањето на Катица Јанева и вдомувањето кај нејзиниот син Лазар Јанев, кој исто така е под кривична пријава од оштетен во ...
сите 280 | | | веќе видена

Би сакала да им порачам на земјите од Западен Балкан дека имаат перспектива за членство во Европската Унија, изјави синоќа во Загреб германската канцеларка ...
сите 402 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 323 | | | веќе видена

Синдикатот на УПОЗ денеска испрати писмо до министерката за правда во кое бара таа да се заложи и да помогне во надминување на проблемите во судството кои се ...
сите 108 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае врз ...
сите 253 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 64 | | | веќе видена

Завчера во Скопје, на мечот меѓу Македонија и Израел, во ложата на Арената беше и делегацијата на Фудбалската Федерација на Косово. Истата беше предводена од ...
сите 261 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Кој ќе биде технички премиер зависи од Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: