„Алфа“: Што сè се плаќало со службените картички на Министерството за информатичко општество?


3 копии

Каде завршиле 683.000 денари кои Министерството за информатичко општество ги потрошило лани? Што плаќал министерот Манчевски со народни пари преку картичка не ...
| | веќе видена | слични

Неколку државни институции за девет месеци не потрошиле ниту денар за капитални инвестиции, односно имаат реализација нула. Сепак, не се работи за големи суми, ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, министерката за финансии, синоќа во своето гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа рече дека за следната година нема да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

За нас е значајно што со предлозите со кои се менува пристапниот процес не се менува нешто клучно, а тоа се однесува и на Северна Македонија и на Албанија. ...
сите 670 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 70 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алфа“: Што сè се плаќало со службените картички на Министерството за информатичко општество?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: