Добри вести за Јувентус пред дербито со Милан


Замена во 55. минута од последниот натпревар против Милан, на Кристијано Роналдо и неговата реакција се чини дека сè уште не е надмината … По натпреварот ...
| | веќе видена | слични

Матијс Де Лихт го постигна првиот гол во Серија А на натпреварот против Торино во големото дерби кое се одигра пред две кола, а потоа имаше и одличен настап ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на португалската репрезентација Фернандо Сантош најави дека Кристијано Роналдо е подготвен и дека капитенот на националниот тим ќе биде на теренот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо му се јавил на Џорџо Кјелини за да ја објасни својата постапка на дуелот со Милан и да се извини, капитенот на Јувентус му кажал на ...
| | веќе видена | слични

Од Италија пристигнува информација која вели дека Кристијано Роналдо му се јавил на Џорџо Кјелини за да се извини за инцидентот кој го направи на дуелот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Дозволете ми да ја разобличам лагата која Зоран Заев сака да ви ја сервира, лажно прикажувајќи дека наводно ќе ви ја зголемел платата и тоа сака да го продаде ...
сите 200 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 237 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Претседателот на партијата – проф. д-р Христијан Мицкоски одлучи да го водам Републичкиот Изборен Штаб. Ова за мене ...
сите 55 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 208 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добри вести за Јувентус пред дербито со Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: