Уапсени 10 000 ,,Жолти елеци” од почетокот на протестите во Франција


Според францускиот весник Монд,кој се повикува на информации добиени од Министерството за правда, полицијата уапсила над 10 илјади демонстранти на протестите ...
| | веќе видена | слични

Поборниците на независноста на Каталонија во понеделникот започнаа со блокирање на сообраќајот на границата меѓу Шпанија и Франција, продолжувајќи со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Француските специјални полициски сили утринава од границата со Шпанија растераа повеќе стотици каталонски сепаратистички демонстранти, кои речиси 24 часа ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
2 копии
6 копии

Цела Шпанија се крена на нозе и остро ги осуди плакатите што беа излепени низ Барселона на кои новинарите се нарекуваат „терористи“. Кон осудите се приклучи и ...
| | веќе видена | слични

Плакатите, со текст на каталонски јазик, се насочени против шестмина новинари, од кои двајца работат во државата телевизија. Тие се наречени „убијци во служба ...
| | веќе видена | слични

Илјадници луѓе ширум Шпанија излегоа на улиците во знак на протест откако пет мажи кои имаа секс со несвесно 14-годишно девојче, беа ослободени од силување. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 862 | | | веќе видена

„Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата почит.Дозволете ми да ...
сите 212 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 240 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 191 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот на ПИО, Шаип Зенељи, денеска се сретнаа со пензионерите во Штип со кои ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени 10 000 ,,Жолти елеци” од почетокот на протестите во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: