Гутиерес: За 5 години убиени се 24 новинари, од нив 13 во ЕУ

Штетата што може дезинформациите и несвесноста за тоа што го читаме да влијае на возрасните е голема, може да се одрази во примање погрешни пораки или носење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократските општества денес се на удар од злоупотреба на податоци и лажни вести. Оттука најголемиот предизвик за општествата е како да се справат со ...
| | веќе видена | слични

Поради тоа медиумската пименост треба да биде дел од наставниот процес но и активност на целото општество. Ова се заклучоците на дводневната конференција ...
| | веќе видена | слични

Огромен дигитален јаз постои меѓу генерациите во однос на медиумската писменост, покажа истражувањето на ААВМУ и мисијата на ОБСЕ во земјава. Смарт телефоните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека граѓаните ќе гледаат зголемен број полицајци или војници по улиците заради спроведување на мерките, туку ...
сите 331 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е ...
сите 181 | | | веќе видена

Нема сомнежи дека головите на Диего Марадона против Англија на Мундијалот во 1986 година ќе останат врежани во фудбалската историја. Судијата од тој меч, Паоло ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир.Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му ...
сите 33 | | | веќе видена

Охрид, 27. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Во утринските и во претпладневните часови по одделни котлини ќе ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гутиерес: За 5 години убиени се 24 новинари, од нив 13 во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: