Димитров оствари средби со Борел и Бон

4 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваните нерезидентни амбасадори за Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје се одржаа првите политички консултации меѓу Министерствата за надворешни работи на Република Северна Македонија и Грузија, предводени од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Летонија, на Луксембург и на Ирска. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични

На средбата со Гунта Пасторе, новоименуван амбасадор на Република Латвија во Република Македонија, претседателот Пендаровски рече дека двете земји во ...
| | веќе видена | слични

Потребата да се воспостави билатерална правна рамка во сите области од заемен интерес како основа за натамошно продлабочување на соработката и унапредување, ...
| | веќе видена | слични

Акредитивните писма на претседателот Пендаровски ќе му ги предаде Гунта Пасторе, новоименувана летонска амбасадорка во Република  Македонија, со седиште во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес оствари средба со министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија Хајко Мас, во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Останато

И денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ излегува на протест против, како што велат, поради погрешните политики на владата предводена од Зоран Заев и СДСМ. Протестот ...
сите 453 | | | веќе видена

Одлучувачки 48 часа за европската иднина на Македонија Комисијата на историчари направи исчекор. 14 записници се усвоени откри премиерот Заев. Според него, ...
сите 355 | | | веќе видена

Пратеникот Дарко Костовски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за Заев, слобода за народот“ на граѓаните ...
сите 324 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателството на Партијата на европските социјалисти (ПЕС) во изјавата во врска со македонско- бугарските односи наведува дека е неопходно да надвладее ...
сите 408 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров оствари средби со Борел и Бон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: