Ученици од Кичево ја посетија претседателската вила на Водно


6 копии

Ученици од ООУ„Д-р Владимир Полежиноски“ од Кичево, во рамки на активноста Отворен кабинет денеска го посетија кабинетот на претседателот Стево Пендаровски . ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот Стево Пендаровски смета дека проблемот со загадувањето може да се реши само со координација и вклученост на сите надлежни институции и планира за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски , во одговор на отвореното писмо од граѓански организации, кои побараа претседателот и армијата повеќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата Стево Пендаровски проблемот со загадувањето го става на високо ниво и најавува дека за овој проблем ќе серазговара на Советот за ...
| | веќе видена | слични

Јас, како претседател на Република Северна Македонија, се ставам на располагање за да помогнам во активностите, да бидам гласен поддржувач на граѓанските ...
| | веќе видена | слични

Ученици од ООУ„Д-р Владимир Полежиноски“ од Кичево, денеска го посетија Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, каде имаа можност да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“, денеска ги посети општините Тетово и Теарце.Во Тетово, Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот шеф на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со францускиот претседате Емануел Макрон во Елисејската плата во рамките на Парискиот ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 90 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена

Облачно со врнежи од дожд, пообилни во вечерните и ноќните часови. Ќе дува повремено засилен југоисточен ветер (со брзина и над 60 км/час), особено изразен ...
сите 268 | | | веќе видена

 Ден со многу можности и идеи, за сите хороскопски знаци! Дали денес да го започнете долгоочекуваниот проект, или сепак е подобро да почекате? Дали ќе го ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици од Кичево ја посетија претседателската вила на Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: