Светски форум за демократија – потребно е медиумско воспитување на граѓаните

Во Палатата на Европа заврши Светскиот форум за демократија организиран од Советот на Европа, посветен на медиумските информации и дезинформации, на кој околу ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Советот на Европа на затворањето на Светскиот форум за демократија 2019 ја додели наградата „Демократска иновација“ на иницијативата „Следете ги вашите пари“, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Палатата на Европа од вчера е домаќин на официјалниот дел од Светскиот форум на демократијата, на кој главата тема е слободата на информирањето и борбата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Буџетот за идната година дефинитивно ќе биде социјален буџет. Според податоците до кои дојде Фактор, идната година државата планира да издвои за социјални ...
сите 211 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откри дека на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април ќе ги предводат лица кои до сега не ...
сите 76 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 170 | | | веќе видена

Еден ден откако опозициската лидерка Жанин Анес се прогласи за привремен претседател на Боливија, а два дена по оставката на Ево Моралес, во земјата избија ...
сите 235 | | | веќе видена

Програмата „Живот за Македонија" на СДСМ со која ревносно мафтаа пред три години во предизборието, сега може да се именува како „Најголемите политички лаги во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски форум за демократија – потребно е медиумско воспитување на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: