УКРАЛЕ 10.000 ЕВРА ОД ЗАТВОР: Двајца уапсени

Директор на банка во Врлица исчезна со најмалку 11 милиони куни (речиси 1,5 милиони евра) што ги украл од сеф. Кражбата е откриена во понеделник наутро кога ...
| | веќе видена | слични

Пет момчиња од вкупно седум обвинети за групно силување на малолетничка во Далмација, денеска биле пуштени од истражниот затвор, јавуваат хрватските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал русикиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 145 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УКРАЛЕ 10.000 ЕВРА ОД ЗАТВОР: Двајца уапсени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: