Исмаили се обрати на меѓународниот научен семинар „Мултикултурализам и интеркултурен дијалог“

Министерот за култура Хусни Исмаили денеска на Универзитетот „Мајка Тереза“ се обрати на вториот меѓународен научен семинар „Мултикултурализам и интеркултурен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На маргините на 8. Санктпетербуршки културен форум, денеска се одржа панел-дискусијата „Националните медиуми – телевизиите во словенските држави" во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за култура Хусни Исмаили синоќа во рамките на Меѓународниот форум за културна соработка во Санкт Петербург се сретна со неговиот руски колега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за култура Хусни Исмаили учествува на 8. Меѓународен културен форум во Санкт Петербург, кој се одржува од денеска до 16 ноември на тема „Културните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

И по 13 дена од кризната состојба државата сеуште не го активирана КОВИД центарот на приватните болници. Преговорите со приватните болници ги чекаат последните ...
сите 441 | | | веќе видена

Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
сите 153 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден нема да го смени Кристофер Вреј од функцијата директор на Федералното истражно биро (ФБИ), пренесе „Њујорк ...
сите 72 | | | веќе видена

Одлучувачки 48 часа за европската иднина на Македонија Комисијата на историчари направи исчекор. 14 записници се усвоени откри премиерот Заев. Според него, ...
сите 199 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 38 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест пред Министерство за надворешни работи по мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ кажа ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исмаили се обрати на меѓународниот научен семинар „Мултикултурализам и интеркултурен дијалог“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: