Платини ја тужи УЕФА за 7,2 милиони евра

6 копии
2 копии

Легендата на францускиот фудбал и поранешен прв човек на УЕФА, Мишел Платини воопшто не му се допаѓа во кој правец оди денешниот фудбал. Некогашниот ас на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Буџетот за идната година дефинитивно ќе биде социјален буџет. Според податоците до кои дојде Фактор, идната година државата планира да издвои за социјални ...
сите 212 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски откри дека на изборните листи за предвремените парламентарни избори во април ќе ги предводат лица кои до сега не ...
сите 76 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 170 | | | веќе видена

Еден ден откако опозициската лидерка Жанин Анес се прогласи за привремен претседател на Боливија, а два дена по оставката на Ево Моралес, во земјата избија ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платини ја тужи УЕФА за 7,2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: