Фелипе ја прекина соработката со Шкендија


Сезонава Шкендија има сериозни проблеми и воопшто не наликува на себе, па јасно дека во јануарскиот преоден рок ќе и бидат потребни промени доколку сака да ...
| | веќе видена | слични

Аргентинецот наводно е повлечен од трансфер пазарот, односно од листата на фудбалери кои се на продажба во редовите на „Старата дама“, Дибала со своите ...
| | веќе видена | слични

Тимот од „Енфилд Роуд“ се верува дека е во напредни преговори околу потенцијалниот трансфер на Фрејзер кој претходно се поврзуваше со Арсенал, а Борнмут има ...
| | веќе видена | слични

Бензема има важечки договор со Реал Мадрид до 2021. година, останува дилемата колку во шпанскиот гигант се подготвени да тој си замине, со оглед на фактот што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бразилецот Хуан Фелипе ја прекина соработката со тетовскиот клуб Шкендија, соопштија од клубот. Оттаму додаваат дека договорот е спогодбено раскинат по само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 66 | | | веќе видена

Променливо облачно со сончеви периоди, а во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд, е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 20 ...
сите 233 | | | веќе видена

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фелипе ја прекина соработката со Шкендија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: