Британија издаде повеќе од 100 предупредувања поради поплавите


Британскиот премиер Борис Џонсон наиде на „ладен“ прием за време на посетата на подрачјата погодени од поплави на северот од Англија, каде жителите го ...
| | веќе видена | слични

Владата на Велика Британија ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Приштина бидејќи се можни терористички напади.Следната недела Ангија игра против ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон го посети поплавениот Дербишир откако вчера беше пронајдено тело на жена во водата, пренесува „ Метро “. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Апелациониониот суд вечерва го објави решението за пуштање на Катица Јанева од затворски во домашен притвор.- Околностите дека обвинетата е жена и самохрана ...
сите 397 | | | веќе видена

Кратко откако стивнаа најавите дека најавените априлски парламентарни избори би можеле да бидат одложени поради ратификацијата на протоколот за членство на ...
сите 556 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Димитар Димовски, член на ВМРО ДПМНЕ му порача на бугарскиот претседател Бојко Борисов дека Бугарија треба да му се извини на македонскиот народ за сите ...
сите 85 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 59 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 238 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, од собраниската говорница денеска констатираше дека власта нема мнозинство за да го изгласа ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија издаде повеќе од 100 предупредувања поради поплавите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: