Спасени рударите во Германија

8 копии
3 копии

Еден презадолжен Италијанец ја минирал куќата за да дојде до пари од осигурањето, но по грешка убил тројца пожарникари кои дошле да му помогнат. Обвинителот ...
| | веќе видена | слични

Презадолжен Италијанец ја минирал својата селска куќа за да наплати пари од осигурувањето , но по грешка уби тројца пожарникари , кои дошле на помош . ...
| | веќе видена | слични

Еден презадолжен Италијанец ја минирал својата селска куќа за да дојде до пари од осигурување, но притоа случајно убил тројца пожарникари кои стигнале да му ...
| | веќе видена | слични

Обвинителот Енрико Цери изјави дека Џовани Винсенти им кажал на истражителите дека тој имал намера да ја уништи својата фарма во Пиемонте, северозападна ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Парите за заостанати плати кои ги чекаат Охисовци завршиле кај ЕКОЦЕНТАР 97. Речиси 2 милиони евра за фирмата која треба да го изнесе опасниот хемиски отпад. ...
сите 199 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 195 | | | веќе видена

Црна Гора не сака да биде дел од „мини Шенген“. Министерката за економија Драгица Секулиќ, ја отфрли идејата и можноста земјата да се придружи на балканската ...
сите 257 | | | веќе видена

Со буџетот за 2020 година се инвестираат наjмногу средства досега за човечки капитал, односно: здравство, образование и социјална заштита. Министерката за ...
сите 141 | | | веќе видена

Моралес денеска замина во Мексико со владин авион , каде доби азил од „хуманитарни причини“ и затоа што „му се заканувале по живот и интегритет“, се вели во ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасени рударите во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: