Грчко МНР: Инсистирањето на Турција да ја извитоперува историјата е несоодветно за модерна држава

8 копии

Инсистирањето на Турција да ја извитоперува историјата не е соодветно за една модерна држава, вели портпаролот на Министерството за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Наводниот борец на Исламската Држава вчера бил депортиран, откако Турција ја почна операцијата за враќање во матичните земји на заробените џихадисти, кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за надворешни работи на Грција внимателно ги следи случувањата со киднапирањето на грчкиот морнар во Того и ќе продолжи да ги следи, за да ги ...
| | веќе видена | слични

Анкара – Турција почна со репатријација на заробените џихадисти на Исламската држава. Турското МНР потврди дека е депортиран еден американски џихадист, и оти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хајко Мас, министерот за надворешни работи на Германија, денеска во Скопје порача дека дошол да ја посети Македонија за да ја увери да гледа напред по ...
сите 655 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Членот на Претседателството на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Авдулах Хоти смета дека единствена земја која има интерес од создавањето на таканаречниот ...
сите 308 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми.На предлог на министерот без ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчко МНР: Инсистирањето на Турција да ја извитоперува историјата е несоодветно за модерна држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: