Филипче вети, реализација нема, здравствените работници сеуште работат под определно време

Доктори и медицински сестри и натаму работат со договори на определено време. Здравствените работници се уште чекаат договорите да им бидат трансформирани на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За в понеделник (18 ноември) кофинансираните приватни специјализанти најавија протест пред Министерството за здравство за да побараат повисока плата и поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кофинансираните приватни специјализанти во понеделник излегуваат на протест пред Министерството за здравство. Здружението на лекари специјализанти –ЗЛС на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Кофинансираните приватни специјализанти во понеделник излегуваат на протест пред Министерството за здравство.Како што објавија на својата официјална страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четириесет и три медицински сестри и 7 доктори почнуваат со работа во Здравствен дом Скопје каде ќе имаат шестмесечна платена работа и на терен ќе одат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделникот, 134 медицински сестри почнаа со шест месечна платена работа во Службите за патронажна дејност во 17 здравствени домови и во 2 општи болници со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 279 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 281 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 224 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
сите 403 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена

Билатералните прашања не се дел од рамката. Рамката е многу јасна. Земјата треба да помине низ преговарачкиот процес и по одреден број години да влезе во ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче вети, реализација нема, здравствените работници сеуште работат под определно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: