Поднесени предлог-измени на изборниот законик


Предизборен маркетинг или пак вистински обид без најголемиот партии да се смени изборниот модел. Што се крие зад предлогот со кој 15 пратеници бараат ...
| | веќе видена | слични

Какви се шансите предлогот на групата пратеници за воведување на една изборна единица да помине во Собранието? Гласот на 61 пратеник плус Бадентерово ...
| | веќе видена | слични

Иако во Собрание постои иницијатива за формирање на една изборна единица наместо досегашните шест тешко дека оваа ќе се реализира. Причина за тоа се партиите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Договарањето на нов изборен модел на неколку месеци пред изборите е несериозно, непрофесионално и тоа не треба да го правиме, изјави генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Демократскиот сојуз оценува дека балканските држави треба меѓусебно да соработуваат, се со цел да се овозможи брз проток на стоки, капитал и идеи, како битни ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Надлежните треба да вршат контроли и ако постапките не се спроведени согласно со законот и елаборатот за заштита на животна средина, ако утврдат пропуст, да ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 95 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесени предлог-измени на изборниот законик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: