Стружанецот Арменд Арслани предлог за заменик-министер за здравство


Премиерот Зоран Заев до собранието доставил предлог за нов заменик-министер за здравство да биде стружанецот Арменд Арслани. Тој треба да дојде на местото на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од Зоран Заев од ден на ден ги лаже сите граѓани. Таа политика деновиве гледаме како ја спроведува и министерот за здравство, Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Имавме бројни состаноци со претставници на двата синдикати во здравството. Се направи една балансирана прераспределба на процентите на зголемување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Докажавме дека Социјалдемократскиот сојуз води вистинска политика и грижа за пациентите и здравствените работници во Република Северна Македонија. Како ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна политичка партија, за две години како никогаш досега ги зголемивме платите во јавното здравство. Затоа што знаеме дека без мотивиран здравствен ...
| | веќе видена | слични

Докажавме дека Социјалдемократскиот сојуз води вистинска политика и грижа за пациентите и здравствените работници во Република Северна Македонија. Ова го вели ...
| | веќе видена | слични

Болничарите, администрацијата, шоферите и другиот технички персонал во јавното здравство се подготвува за протест на 27 овој месец. Тие се разочарани од тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петнаесет проценти од одредената сума во буџетот, предвидено за зголемување на платите во здравствениот систем да биде линеарно за сите или пак да има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И најновите податоци покажуваат раст на бројот и на заболени и на починати од ковид 19 во земјава. За една недела 18 пациенти заразени со ковид-19 на возраст ...
сите 713 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
сите 430 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев и СДСМ е тотално изгубена. Ветото за почеток на преговорите ја извади на виделина целата нивната неспособност и во сегментот на ...
сите 178 | | | веќе видена

Буџет скроен за здравје и заздравување на економијата, или бројки кои висат во воздух кои тешко ќе бидат реализирани?! Предлог-буџетот за 2021 година влезе на ...
сите 219 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стружанецот Арменд Арслани предлог за заменик-министер за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: