Топлификација: Има ли владин функционер што ургирал осомничена фирма да добие државна помош?

Во врска со доделената државна помош на осомничената фирма од управата за финансиска полиција ТЕ-ТО, акционерите на топлификација решија јавно да постават ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението за заштита на правата на акционерите во „Топлификација“ АД Скопје испрати допис до Владата и Обвинителството, каде што се поставени неколку прашања ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Акционери од Топлификација испратиле допис до Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески во кој го прашуваат дали по допрен глас ќе почне истрага за, како ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Никако да се намали долгот на должниците кон Упаравата за јавни приходи. На најновата листа повторно звучни и познати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгот се трупа, а познати фирми и јавни претпријатија, но и бизнисмени се на листата најголеми должници кон државата. Прв на црната листа на Управата за јавни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да ...
сите 352 | | | веќе видена

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. ...
сите 283 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 58 | | | веќе видена

Не престануваат реакциите на последното интервју на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, во кое вели дека „бугарската војска не била фашистичка и ...
сите 166 | | | веќе видена

И денес навестувам дека Зоран Заев подготвува национален пораз, но од секој од нас зависи дали тоа ќе го промениме. Јас како човек и поединец можам да направам ...
сите 209 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 163 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топлификација: Има ли владин функционер што ургирал осомничена фирма да добие државна помош?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: