Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон за престанување на важење на законот за трговија на зелени пазари

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата до собранието најави дека ќе поднесе закон за престанување на важење на законот за трговија на зелени пазари ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните реакции на јавноста и координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, за ширењето на лажни вести од страна на СДСМ и порталите ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, остро реагираше на ширењето и продуцирањето на лажни вести од страна на социјалните мрежи и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес СДСМ и Владата предводена од СДСМ уште еднаш покажа класично непочитување на Собранието на Република Македонија како највисок законодавен дом. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како пратеници од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ сакаме да изразиме огромно незадоволство поради тоа што на денешната Комисија за финансирање и буџет каде на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пратеничата група на ВМРО-ДПМНЕ најостро реагира на односот на СДСМ кон важните прашања од сферата на одбраната и безбедноста во врска со закажаната денешна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес, македонската јавност го виде вистинското лице на СДСМ. СДСМ продолжува на најдрзок начин да се поигрува со чувствата на стејачците и работниците. ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ продолжува на најдрзок начин да се поигрува со чувствата на стејачците и работниците. Стечајците и работниците се уверија дека токму СДСМ е проблемот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на вклучувањето во вестите во 12.30 часот на телевизија Алфа рече дека денес се протестира во главниот град, ...
сите 316 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 183 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 219 | | | веќе видена

Смртта на Диего Марадона длабоко го потресе фудбалскиот свет. Легендарниот Аргентинец почина минатата среда во својот дом, а во четвртокот беше погребан на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон за престанување на важење на законот за трговија на зелени пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: