Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел


Македонската женска кошаркарска репрезентација со пораз ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година, на гостувањето кај Германија ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска кошаркарска репрезентација неславно со убедлив пораз на гостувањето во Германија го почна квалификацискиот циклус за пласман на Европското ...
| | веќе видена | слични

По поразот кај Полска претходното коло, избраниците на Игор Ангеловски влегуваат во нова интернационална пауза каде во следните неколку денови ќе ги финишираат ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на женската македонска кошаркарска репрезентација, Владимир Ѓоровиќ очекува достојно издание на вечерашниот дуел со Германија на стартот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Голем шум во јавноста кај нас, но и во регионот дигна најавата за т.н „ мини шенген“ по иницијативата на тројцата балкански лидери А. Вучиќ, Е. Рама и З. ...
сите 633 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 186 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 112 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски го соопшти составот за Австрија и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: