Премиера на обновената „Кармен“ вечерва во НОБ

4 копии

Почитувани вљубеници во македонскиот фолклор, АКУД „Мирче Ацев“ - Скопје, со огромно задоволство го најавува Генерацискиот концерт по повод 70 години постоење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Како што соопштија од МВР, земјите членки на ЕУ ќе бидат претставени од страна на министрите за правда и за внатрешни работи на Република Финска, високи ...
сите 515 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 71 | | | веќе видена

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 127 | | | веќе видена

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
сите 172 | | | веќе видена

За помалку од еден месец, на сметките на скенирачите на фискални ќе легнат и парите од првиот поврат. До средината на декември според најавите на министерката ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиера на обновената „Кармен“ вечерва во НОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: