Англиските гиганти вниманието го насочија кон Хамес


2 копии

Клубовите од Премиер лигата, пред се Ливерпул, се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Борусија Мехенгладбах, Денис Закарија. Станува збор за 22 годишен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 231 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 148 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ, повисоката минимална плата е добра мерка, но популистичка и предизборна. Од партијата го поддржаа Предлог-законот за изменување и дополнување на ...
сите 131 | | | веќе видена

„Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Северна Македонија и Албанија за граѓаните на тие ...
сите 375 | | | веќе видена

Боливија e на работ на граѓанска војна. Ескалира политичката криза, убиени се петмина поддржувачи на долгогодишниот поранешен претседател Ево Моралес, откако ...
сите 258 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас го совлада Роџер Федерер во два сета (6:3 и 6:4) и по еден ипол час игра, преку Швајцарецот обезбеди финале на завршниот АТП ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англиските гиганти вниманието го насочија кон Хамес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: