Алкалоид повторно во силен состав на Европскиот шаховски клупски куп

3 копии
2 копии

Уште една одлична игра и нова висока победа на Алкалоид на Европскиот куп на шампионите! Во шестото коло „фармацевтите“ славеа против чешкиот шампион Ст. Лиза ...
| | веќе видена | слични

Шахистите на Алкалоид остварија убедлива победа во претпоследното, шесто коло на Европскиот клупски куп и утре ќе имаат директен дуел за првото место на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Алкалоид со максимален резултат 6:0 ја совлада екипата од Швајцарија „Zurich Schachgesellschаft“. Во овој меч шахистите на Алкалоид покажаа најсигурна игра до ...
| | веќе видена | слични

Шахистите на Алкалоид со максимални 6:0 ја совладаа екипата „Цирих Шахгеселшафт“ во дуелот од петтото коло на Европскиот клупски куп што се одржува во Улцињ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Апелациониониот суд вечерва го објави решението за пуштање на Катица Јанева од затворски во домашен притвор.- Околностите дека обвинетата е жена и самохрана ...
сите 397 | | | веќе видена

Кратко откако стивнаа најавите дека најавените априлски парламентарни избори би можеле да бидат одложени поради ратификацијата на протоколот за членство на ...
сите 556 | | | веќе видена

Парите од повратот на 15% од ДДВ, од скенираните сметки преку апликацијата МојДДВ, ќе започнат да се исплаќаат во декември. За таа цел, за да може да се изврши ...
сите 68 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 89 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и ...
сите 59 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алкалоид повторно во силен состав на Европскиот шаховски клупски куп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: